Firmamız canvas ayakkabı ve sneakers konusundaki uzmanlığını ve perakende sektöründeki başarısını kullanarak dünyaca ünlü İspanyol ayakkabı markası Victoria’nın Türkiye Distribütörü olmuştur.

Dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca kişi Victoria Markasını severek ve beğenerek kullanmaktadır.

Victoria 1915 yılında İspanya’nın La Rioja şehrinde kuruldu. Ayakkabı adını, kurucusu Gregorio’nun bir yıl önce evlendiği eşi Victoria’dan aldı. O günden beri, birçok insan Victoria ayakkabılarını giymiş, özellikle 70’ler ve 80’lerden sonra Victoria canvas ayakkabıları İspanyol modasının önemli öncülerinden biri olmuştur.

Victoria’yı diğer birçok markadan ayıran özellikleri:

1. Zehirli maddeler içermiyor… Canvas ayakkabıları zehirli ve sağlığa zararlı olan maddeler içermez. Zararsız bir ürün olduğu ve bebekler de dâhil olmak üzere ciltle temasa uygun olduğunu garanti eden Öko-Tex Standard 100 sertifikasına sahiptir.

2. İnsan haklarına saygı… Victoria Fabrikaları’nda ayakkabılar, işçi haklarına ve sosyal sorumluluklara özen gösterilerek üretilmektedir.

3. Geri dönüşüm… Lastik tabanlı ayakkabılarında kullanılan bütün materyaller geri dönüşümlüdür ve birçok amaç için kullanılabilir.

4. Doğal lastik taban… Victoria ayakkabıların tabanları ağaçlardan elde edilen lateks kullanılarak gerçek doğal lastikten yapılmaktadır. Doğal lastik sentetik lastiğe göre ısıya karşı çok daha dayanıklı ve çok daha uzun ömürlüdür, aynı zamanda da çevre dostudur.

5. %100 pamuk… Kumaşlar, İspanya’da yetiştirilip üretilen %100 doğal pamuktan yapılmaktadır. Doğal kumaşlar, sentetik kumaşlara göre daha serin tutar ve ayağın hava almasını kolaylaştırır. Bu sayede cildi mantardan korur. Tüm bu özellikleri ile Victoria günümüzün en beğenilen sneakers marklarından birisi haline gelmiştir.

6. Vulkanizasyon Teknolojisi… Vulkanizasyon kauçuğun veya benzer polimerlerin, kükürt veya diğer eşdeğer kürleyicilerin ilavesiyle daha dayanıklı malzemelere dönüştürülmesi için kullanılan kimyasal işlem adıdır. Gelmiş geçmiş en iyi icatlardan biridir. Bu işlem olmasaydı dayanıklı lastik malzemeler üretilemezdi. Mucidi de Goodyear’dır.

Bu teknoloji sayesinde Victoria Ayakkabıların kalitesi diğer canvas ayakkabılara göre çok iyidir ve ayakkabılar çok daha sağlamdır. Kullanılan bu teknoloji sayesinde Victoria Ayakkabılarda yan açılmalar önlenmiştir.